Dobrý den,
 
v dnešní době nabízejí jízdní kola ve svých internetových obchodech již i obrovské internetové obchody, u kterých můžete zakoupit také kosmetiku, pračku či mobilní telefon. Problémem však je, že kolo vyexpeduje stejný člověk, který Vám pošle také krmení pro pejska nebo prací prášek.

Takové kolo Vám pak přijde v krabici tak, jak jej tyto internetové obchody obdrží od dodavatele. Tj. jednotlivé komponenty jsou na kole namontované, ovšem nejsou v žádném případě seřízené. Není ani výjimnkou, když je kolo poničené, nebo u něj něco chybí. Tyto problémy vznikají z toho důvodu, že člověk který zboží expeduje, o kolech nemá ani páru. Pokud tedy nejste odborník na jízdní kola a nemáte doma veškeré potřebné nářadí, tak počítejte s tím, že kolo budete muset nechat zkompletovat v nějakém servisu za cca 500 Kč.
 
V našem internetovém obchodu LikeBike.cz pracují pouze profesionálové, kteří kola nejen prodávají ale sami na nich také jezdí. Kola, která naleznete v naší nabídce, jsou před odesláním vždy nejprve zkompletována a seřízena a teprve potom opět zabalena a odeslána zákazníkovi.
 
Další výhodou je, že případné reklamace řešíme přímo my. Velké internetové obchody nemají personál, který by reklamace byl schopný vyřešit a proto je řeší dodavatel. Ze zkušenosti však mohu říci, že tím se celý reklamační proces velice znesnadňuje (zejména přístupem některých dodavatelů) a zákazníkům často nezbývá, než si závadu vyřešit na vlastní náklady. V našem obchodu se případné reklamace snažíme vyřešit co nejjednodušší cestou - tj. např. zasláním poškozeného dílu zákazníkovi. Nemusíte pak posílat celé kolo k reklamaci, kvůli vadné duši, atd.
 

V jakém stavu Vám tedy kolo přijde? 
 
Jízdní dětská kola 20", 24" a kola pro dospělé 26" do 5 tisíc korun posíláme předseřízená od výrobce, stejně jako ostatní prodejci.
Některá tato kola posíláme kompletně sestavená, zabalená v kartonu a do strečové fólie. U těchto kol pouze namontujete pedály a otočíte + dotáhnete řídítka. Celý proces trvá do 5 minut. Kolo je pak připravené k jízdě. Tato kola mají v názvu uvedeno "seřízení zdarma".
 
Všechna ostatní jízdní kola jsou nejprve vybalena z krabic, zkontrolována, seřízena a následně opět zabalena do kartonové krabice. Po rozbalení nasadíte přední kolo, řídítka, pedály a sedlo. Celý proces průměrně zručný člověk zvládne do 15 minut. Kolo je pak připravené k jízdě.
 
Dětská jízdní kola 12", 14" a 16" jsou od dodavatele zkompletována z cca 70%. Jejich další kompletace pak není složitá. Posíláme je tedy v originálním balení. Před expedicí samozřejmě kontrolujeme obsah balení.
Na žádost zákazníka můžeme kolo poslat i kompletně sestavené za poplatek 299 Kč. To pak stačí napsat do poznámky v objednávce, nebo se domluvit telefonicky.
 
 
V případě, že byste si něvěděli rady s kompletací kola po rozbalení, Vám rádi poradíme na tel. 724 917 339 a 607 776 700